Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Miesto, organizácia

Mestská polícia Sobrance bola zriadená 1. 9. 2017 v zmysle VZN Mesta Sobrance č. 2/2017. Organizáciu, objem mzdových prostriedkov a rozsah technických prostriedkov obecnej polície určuje obecné zastupiteľstvo s prihliadnutím na rozsah jej úloh.

V rámci plnenia si základných úloh MsP v našom meste jednou z priorít je informačná funkcia MsP, prostredníctvom ktorej príslušníci MsP zisťujú vlastnou činnosťou alebo nahlásením od občanov komunálne nedostatky na území mesta. Komunálnymi nedostatkami máme na mysli konkrétne veci týkajúce sa dopravy, bezpečnosti a verejnoprospešných zariadení slúžiace občanom a návštevníkom mesta.

Riadenie pracovných činností MsP Sobrance sa zabezpečuje z operačného strediska mestskej polície, ktorá sa nachádza v budove MŠ na Gagarinovej ulici. MsP monitoruje verejný poriadok a bezpečnostnú situáciu v centre mesta i jeho okolí aj prostredníctvom kamerového systému.

Výkonní príslušníci MsP, ktorí realizujú priamy výkon v teréne sú v zmysle platnej štruktúry MsP zadelení na členov peších hliadok, členov skupiny operatívneho zásahu a členov operačného strediska MsP


 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

Fotogaléria

Stravovanie seniorov

Turisticko informačné centrum

Centrum voľného času

Mestská polícia

webygroup
ÚvodÚvodná stránka