Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Návštevník

Športové a kultúrne možnosti pre turistov

Centrom územia v blízkosti štátnej hranice s Ukrajinou je okresné mesto Sobrance. Leží v nadmorskej výške 122 metrov a tvorí prirodzené administratívne a kultúrne centrum oblasti, ktorú na severe ohraničujú Vihorlatské vrchy s bohatými, prevažne listnatými lesmi. Na juhu táto oblasť zasahuje do Východoslovenskej roviny a má nížinatý charakter s rovným odlesneným povrchom. V blízkosti sa nachádza vodná nádrž Zemplinská šírava.

Toto prírodné bohatstvo dáva dostatok príležitosti pre športové vyžitie obyvateľov a návštevníkov mesta, napr. turistiku, cyklistiku, vodné športy.

Pre kultúrne vyžitie obyvateľom mesta slúži Kultúrny dom, kde sa konajú kultúrne a spoločenské podujatia, poriadané mestom Sobrance, gitarové múzeum, knižnica. V blízkosti mesta sa nachádzajú rôzne historické pamiatky ako napríklad Tibavský hrad, Drevené kostolíky v Ruskej Bystrej a Inovci.

Veríme, že krása okolitej prírody, možnosti turistického, kultúrneho a spoločenského života sú lákadlo pre turistov - návštevníkov mesta Sobrance.


 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Fotogaléria

Stravovanie seniorov

Turisticko informačné centrum

Centrum voľného času

Mestská polícia

webygroup
ÚvodÚvodná stránka